Mivel rajzolhat egy grafikus designer? – Az analóg és digitális világ találkozása

Ha valaha elgondolkodtál azon, hogy egy grafikus designer milyen eszközökkel alkot, és hogyan kerül egy kézzel készült rajz a digitális térbe, akkor ez a cikk neked szól! Nézzük meg lépésről lépésre, hogy milyen eszközök állnak egy tervező rendelkezésére, és hogyan lesz egy kézi skiccből akár egy kiadvány dekorációja.
A digitális világ előtt minden grafikai alkotás kézzel készült, és sok grafikus, designer ma is szívesen dolgozik analóg eszközökkel, mielőtt átvinné alkotását a digitális térbe. Én személy szerint mindig viszek magammal ceruzát ,jegyzetfüzetet és ha eszembe jut valami, firkálok. Ezekből születnek gyakran a legjobb ötletek.Í me néhány klasszikus eszköz:
Grafitceruza és toll – Tökéletesek vázlatkészítéshez, részletgazdag skiccekhez és kontúrokhoz.
Tus és ecset – A kalligráfia, díszítőelemek és egyedi vonalstruktúrák szerelmeseinek.
Akvarell és gouache – Lágy színátmenetek, finom textúrák létrehozására alkalmasak. Tanárként a célomnak tekintettem , hogy a gyerekek merjenek mázolni, festeni pacsmagolni.Gyakran otthon nem engedik őket festeni, mert félnek, hogy koszt csinálnak, nincs idő felügyelni, vagy csak egyszerűbb ha a gyerek a tableten színez, mert ahhoz nem kell más, ám azt elfelejtik, hogy ezáltal a kicsi érzékei lesznek a legjobb élményektől megfosztva, kezdve ott, hogy jópár készségük így nem fejlődik rendesen ,de ebbe most ne menjünk bele. A festés alapból egyfajta örömszerzés,önkifejezés, magunknak is és annak akinek a kép,stb. készül.
Színes ceruzák és pasztellkréták – Részletes, kézzel rajzolt illusztrációkhoz, különleges hatások eléréséhez.
Miután elkészült a kézi rajz vagy festmény, a következő lépés, hogy digitális formába kerüljön. Ennek több módja is van.Egy jó minőségű szkenner vagy fényképezőgépde telefon segítségével is bevihetjük a képet a számítógépbe, Képszerkesztő program segítségével javíthatunk a kontraszton, eltávolíthatjuk a háttérhibákat, vagy amennyiben a rajz vektoros formában is használható (pl. logókhoz, nyomtatott kiadványokhoz), Affinity Designerben ,Illustratorban átalakíthatjuk vektorrá, így méretezhető és szerkeszthető marad.Ha a kiadvány színvilágához igazítanánk a grafikát, érdemes digitálisan módosítani a színeket. Az elkészült illusztrációt beilleszthetjük a kiadványba, amely lehet egy könyv, magazin, plakát vagy akár egy online tartalom.
Digitális eszközök – az új generációs alkotás
A mai korban sok grafikus designer már eleve digitálisan alkot.,főleg a fiatalabbak, akiknek már alapból a tablet vagy a digitális rajztábla az elsődleges haszánlati eszköz. Ezek segítségével a kézi rajzolás érzését digitálisan is élvezhetjük, bár véleményem szerint sosem lesz akkora élvezet mint hallani a ceruza sercegését a flow közben. A Procreate vagy más rajzalkalmazások lehetőséget adnak a hagyományos rajztechnikák digitális újraértelmezésére, ezekből választhatunk kezdőknek illetve profiknak való ingyenes és fizetős verziókat. Adobe Photoshop és Illustrator – Az iparági standard programok a kézi rajzok szerkesztésére, színezésére és vektorizálására, és Affinity Designer és Affinity Photo – Az Adobe alternatívái, amelyek egyre népszerűbbek.
Egy kiadvány díszítéséhez a grafikus designer számos eszközből választhat. A kézi rajzolás lehetőséget ad az egyedi stílus kibontakoztatására, míg a digitalizáció révén ezek a rajzok professzionális formába önthetők. Legyen szó kézi skiccről, festményről vagy digitális illusztrációról, a legfontosabb, hogy az alkotás végül elérje célját: vizuálisan vonzóvá és egyedivé tegye a kiadványt.
Te milyen eszközzel alkotsz szívesen ? Katt a kapcsolati űrlapra és mesélj!
Noémi